AAN HET SPAARNE · SAMEN OP PAD
Een dagje Haarlem met kinderen hoeft geen vol programma te zijn. Kies één activiteit waar ze nieuwsgierig naar zijn, laat ruimte om onderweg iets te ontdekken en plan het eten op een handig moment. Zo wordt het een dag waar iedereen plezier aan beleeft.
Laat de kinderen iets kiezen
Begin thuis met twee mogelijkheden: willen jullie iets onderzoeken of samen naar schilderijen kijken? Een concrete keuze werkt prettiger dan een lange lijst bezienswaardigheden. Spreek bijvoorbeeld af dat ieder kind in het museum één voorwerp of schilderij uitzoekt waarover het later iets wil vertellen. Dat geeft het bezoek een eigen doel, zonder dat je alles hoeft te zien.
Nieuwsgierige kinderen: Teylers Museum
Bij Teylers Museum aan Spaarne 16 komen kunst en wetenschap samen. Het museum biedt speurtochten waarmee families de collecties in de oude museumzalen kunnen ontdekken. Bekijk vooraf het officiële aanbod voor kinderen en families en kies wat bij de leeftijd en belangstelling van jullie kinderen past.
Een speurtocht kan houvast geven, maar maak er geen wedstrijd van om alles af te krijgen. Blijf gerust langer bij iets wat de aandacht trekt. Controleer voor vertrek de bezoekersinformatie van Teylers Museum voor tickets, openingstijden en praktische vragen.
Samen kunst kijken: Frans Hals Museum
Het Frans Hals Museum aan Groot Heiligland 62 heeft een familietour op aanvraag, gericht op kinderen van 6 tot en met 11 jaar en hun gezelschap. Tijdens de rondleiding horen verhalen en opdrachten bij het kijken naar kunst. Lees op de pagina van de familietour hoe je die aanvraagt en wat de actuele mogelijkheden zijn. Plan een rondleiding vooraf; reken er niet op dat je zomaar kunt aansluiten.
Plan de eetpauze rond jullie activiteit
Bij Spaarne 66 kun je vanaf 09:00 ontbijten en van 12:00 tot 16:00 lunchen. Begin je rustig, dan kun je eerst samen ontbijten en daarna naar het museum. Heb je al een tijdslot in de ochtend, plan dan een lunchpauze erna. Houd ruimte tussen beide afspraken, zodat een leuke ontdekking niet meteen voor haast zorgt.
Bekijk vooraf het ontbijt of de lunchkaart en bespreek allergieën of andere eetwensen met ons. Heb je praktische vragen over je bezoek met kinderen? Neem contact op, dan kunnen we bespreken wat mogelijk is.
Een klein plan voor een ontspannen dag
- Kies één hoofdactiviteit die bij de leeftijd van de kinderen past.
- Controleer tickets, openingstijden en eventuele reservering vooraf.
- Plan ontbijt of lunch op een moment dat bij jullie ritme aansluit.
- Laat na de activiteit ruimte over in plaats van meteen door te moeten.
Voor een zoete start zijn er onze bekende wentelteefjes, nog steeds volgens het recept van de vorige eigenaar. Ook favoriet bij onze kids. Die komen er speciaal voor ontbijten.

